Swedbank.se Gå till hemsidan

Swedbank är rankad 12 i Sverige. 'Privat - Swedbank.'

12Rankad i Sverige

2 562Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade111 080 970
Besökare per månad 5 106 722
Värde per besökare1,60 kr
Uppskattat värde20,36 Miljontals kr *
Externa länkar3 249
Antal sidor217 500
Nyckelord
Otillgänglig
Lands rankning
12Sverige
619Lettland
677Slovakien
1 719Finland
4 094Thailand

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 28/04/2014

Liknande domäner
  • swedbanka.se Swedbank, Swedbank Group, start page
    swedbanka.se
  • Swedbank Arena
    swedbankarena.com
  • liten swedbankarena.se skärmbild
    swedbankarena.se
  • Swedbank Arena
    swedbankarenan.se
  • Swedbank
    swedbankas.se

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder3,60%1,60%
Sverige 1290,60%94,40%
Lettland 6190,80%0,10%
Slovakien 6771,10%1,00%
Finland 1 7190,80%0,80%
Thailand 4 0940,80%0,80%
Japan 16 3621,10%0,70%
Förenta staterna 40 0121,30%0,60%

Den är populärast i länderna, Japan, Thailand, Finland, Slovakien, Lettland och Sverige.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Partille31.20%1.50%13.00
Tierp41.10%1.80%18.00
Ronneby40.40%0.20%6.00
Garpenberg50.20%0.50%21.00
Tidan50.70%1.00%14.00
Halmstad51.70%3.00%19.00
Filipstad60.70%1.50%23.00
Tomelilla70.40%0.50%13.00
Ystad81.00%2.20%24.00
Hallsberg80.60%1.20%22.00
Skurup81.20%0.20%1.80
Huddinge91.00%0.70%8.00
Uppsala103.10%2.10%7.50
Sala110.40%0.10%1.20
Nybro110.30%0.20%7.00
Skepplanda110.60%2.60%46.00
Lysekil120.30%0.30%10.00
Arvika141.30%0.90%7.00
Varberg141.20%0.70%6.60
Karlskoga140.40%0.50%14.00
Katrineholm150.60%0.70%12.00
Hovmantorp150.40%0.10%2.90
Norsborg160.70%0.40%6.00
Vetlanda160.40%1.20%37.00
Ursviken180.50%0.10%2.20
Vessigebro180.30%0.00%1.50
Solna211.30%1.30%10.00
Bromma210.70%1.00%15.00
Stockholm2114.60%13.80%10.30
Lerum210.50%0.60%12.00
Motala240.80%0.20%2.90
Kalmar251.60%0.50%3.70
Vimmerby290.40%0.00%1.00
Karlstad350.70%0.30%4.90
Eskilstuna460.50%0.40%9.00
Nacka740.40%0.00%1.20
Lane830.30%0.10%5.00
Lund1030.80%0.40%5.00
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen2 15366
Dagliga Besökare93 946 -3,39%
Rank av dagliga besökare2 975 -11
Dagliga Sidvisningar814 717 -20,70%
Rank av sidvisningar1 100186
Sidvisningar per användare12,10 -17,91%
Innehåll

www.Swedbank.se

Kategori: 'Banktjänster/Banker'

Av uppskattningsvis 102 726 dagliga besökare, ser var och en 12,10 sidor i genomsnitt.

LänkarServer

Dess 3 namnservrar är ns2.foreningssparbanken.se, ns3.foreningssparbanken.se, och ns1.foreningssparbanken.se. Dess IP-nummer är 164.10.45.63.

IP: 164.10.45.63

Webbsidans laddningstid är 509 milliseconds, mindre än 93 % av andra webbsidor i mätningen.