Svenskaspel.se Gå till hemsidan >>

Svenskaspel är rankad 144 i Sverige. 'svenskaspel.se - Bingo, Betting, Turspel och Poker - Spela Lagom!'

144Rankad i Sverige

29 418Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade5 493 852
Besökare per månad 993 080
Värde per besökare0,46 kr
Uppskattat värde3,96 Miljontals kr *
Externa länkar1 508
Antal sidor709 500
Nyckelord
Otillgänglig
Lands rankning
144Sverige

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 21/04/2014

Liknande domäner
  • statistik för svenskaspelare
    svenskaspelare.se
  • Spela svenska spelautomater på nätet - bonusar och recensioner
    svenskaspelautomaten.se
  • liten svenskaspelautomater.eu skärmbild
    svenskaspelautomater.eu
  • Svenska Spelautomater På Nätet
    svenskaspelautomater.net
  • Svenska Spelautomater
    svenskaspelautomater.se

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder6,90%2,70%
Sverige 14493,10%97,20%

Den är populärast I Sverige.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Handen142.20%8.20%17.00
Katrineholm323.30%2.20%3.10
Sollentuna362.90%4.50%7.00
Halmstad375.50%11.20%9.00
Emmaboda383.10%0.70%1.10
Stockholm12423.90%28.30%5.50
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen24 721 -7 250
Dagliga Besökare12 198+24%
Rank av dagliga besökare26 686 -8 376
Dagliga Sidvisningar37 510+17%
Rank av sidvisningar27 052 -6 417
Sidvisningar per användare4,30 -5,73%
Innehåll

www.Svenskaspel.se

ämnen: Sportens Startsida, Inställda Matcher, Mattes Speltips, Stryktipset, Europatipset, och Måltipset.

Kategori: 'Spel/Hasard'

Av uppskattningsvis 13 338 dagliga besökare, ser var och en 4,30 sidor i genomsnitt.

LänkarServer
Server plats
Ab Svenska Spel
Sundbyberg
Sverige
59.37, 17.97

Den har 6 namnservrar, inklusive ns.domainnetwork.se, dns1.svenskaspel.se, och ns3.domainnetwork.com. Det underhålls av Ab Svenska Spel Sundbyberg, som använder Microsoft-IIS/6 webbserver. Programmeringsspråkets miljö är ASP.NET.

IP: 193.235.19.143

Drivs med: ASP.NET

Web Server: Microsoft-IIS/6

Kodning: iso-8859-1

PING (193.235.19.143) 56(84) bytes of data.
64 bytes from (193.235.19.143): icmp_req=1 ttl=242 140 ms
64 bytes from (193.235.19.143): icmp_req=2 ttl=242 140 ms
64 bytes from (193.235.19.143): icmp_req=3 ttl=242 141 ms
--- ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2001ms
rtt min/avg/max/mdev = 140.098/140.652/141.398/0.547 ms
rtt min/avg/max/mdev = 140.098/140.652/141.398/0.547 ms

Webbsidans laddningstid är 1141 milliseconds, långsammare än 63 % av andra sidor i mätningen. Dessutom klockas ett ping till servern till 140 ms.

Server Setup
Date:--
Server:Microsoft-IIS/6.0
sname:i08
ETag:
X-Powered-By:ASP.NET
Set-Cookie:--
Cache-Control:private
Content-Type:text/html; charset=iso-8859-1
Content-Length:74767
Vary:Accept-Encoding, User-Agent