Sebank.se www.sebank.se

Sebank är rankad 66 i Sverige. 'SEB.'

66Rankad i Sverige

16 007Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade12 501 216
Besökare per månad 972 899
Värde per besökare0,35 kr
Uppskattat värde3,88 Miljontals kr *
Externa länkar500
Antal sidor43 500
Nyckelord
Otillgänglig
Lands rankning
66Sverige
47 950Spanien

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 28/04/2014

Liknande domäner
  • statistik för sebanken - SEB
    sebanken.se
  • om sebanking.se - sebanking
    sebanking.se
  • liten sebar.se skärmbild
    sebar.se
  • Sebastiano Armeli
    sebarmeli.com
  • Se barnen
    sebarnen.se

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder4,20%3,40%
Sverige 6694,90%96,20%
Spanien 47 9500,80%0,40%

Majoriteten av besökare kommer från Spanien och Sverige.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Kumla191.80%1.10%3.00
Katrineholm281.80%2.10%6.00
Stockholm5826.30%27.80%5.50
Bromma1181.20%1.10%5.00
Lund1502.70%1.80%3.40
Uppsala3311.10%0.90%4.00
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen13 451508
Dagliga Besökare21 186 -7,52%
Rank av dagliga besökare15 048324
Dagliga Sidvisningar78 021 -13,10%
Rank av sidvisningar12 8541 016
Sidvisningar per användare5,10 -6,07%
Innehåll

www.Sebank.se

Kategori: 'Banktjänster/Banker'

23 166 användare besöker sajten dagligen, där var och en ser 5,10 sidor.

LänkarServer
Server plats
Corporate Multiprotocol Network
Stockholm
Sverige
59.33, 18.05

Dess 2 namnservrar är ns2.sebgroup.com, och ns1.seb.se. Sebank.se's server-IPnummer är 129.178.89.98. Det underhålls av Corporate Multiprotocol Network Stockholm, som använder Sun-ONE-Web-Server/6 webbserver.

IP: 129.178.89.98

Web Server: Sun-ONE-Web-Server/6

Kodning: iso-8859-1

Servern är snabbare än 93 % av andra webbsidor i mätningen, på 484 milliseconds.

Server Setup
Server:Sun-ONE-Web-Server/6.1
Date:--
Content-length:1739
Content-type:text/html
Last-modified:Fri, 16 Dec 2005 08:06:12 GMT
Etag:"6cb-43a27574"
Accept-ranges:bytes