Outlook.com www.outlook.com

Outlook är rankad 395 i Sverige. 'Welcome to Windows Live.'

395Rankad i Sverige

684Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade161 633 745
Besökare per månad 18 362 658
Värde per besökare4,11 kr
Uppskattat värde73,21 Miljontals kr *
Externa länkar13 140
Antal sidor219 000
Nyckelord
Otillgänglig
Lands rankning
69Oman
105Colombia
198Förenta staterna
252Irland
293Singapore

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 28/04/2014

Liknande domäner
  • statistik för outlook - Sign In
    outlook.com.br
  • Outlook Coop
    outlook.coop
  • liten outlook.it skärmbild
    outlook.it
  • visa outlook.sk.ca data
    outlook.sk.ca
  • Home - Daily Outlook Afghanistan, The leading Independent Newspaper in Afghanistan
    outlookafghanistan.net

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder10,00%11,30%
Oman 690,70%1,90%
Colombia 1053,00%2,40%
Förenta staterna 19853,20%54,20%
Irland 2520,80%0,80%
Singapore 2930,90%1,30%
Sydafrika 2961,40%0,90%
Reino Unido 3166,20%5,20%
Australien 3522,20%1,70%
Portugal 3711,00%0,60%
Sverige 3951,20%0,80%
Chile 4800,60%0,40%
Nederländerna 5251,20%1,60%
Kanada 5502,40%1,90%
Mexiko 6461,90%1,40%
Frankrike 8662,50%2,90%
Brasilien 1 0691,70%2,20%
Saudiarabien 1 1120,50%0,30%
Italien 1 1191,30%1,00%
Spanien 1 7261,00%0,80%
Japan 1 9132,10%2,70%
Indien 2 4152,70%2,00%
Tyskland 2 8761,00%1,20%
Kina 11 7070,60%0,60%

Den är populärast i länderna, Sydafrika, Singapore, Irland, Förenta staterna, Colombia och Oman.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Karlskrona270.20%0.10%1.00
Stockholm2810.50%0.20%1.50
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen575 -116
Dagliga Besökare432 280+19,2%
Rank av dagliga besökare542 -133
Dagliga Sidvisningar967 758 -1,08%
Rank av sidvisningar909 -47
Sidvisningar per användare3,12 -16,80%
Innehåll

www.Outlook.com

Ålder: Den lades upp den 18-08-1994, vilket gör den till över 19 år och 8 månader gammal.

Av uppskattningsvis 472 680 dagliga besökare, ser var och en 3,12 sidor i genomsnitt.

LänkarServer
Server plats
Microsoft Corp
Washington
Redmond
Förenta staterna
47.6742, -122.1206

glb1.glbdns.microsoft.com, och glb2.glbdns.microsoft.com är dess DNS-namnservrar. Det underhålls av Microsoft Corp (Washington, Redmond,) som använder Microsoft-IIS/7 webbserver. Dess IP-nummer är 207.46.198.112.

IP: 207.46.198.112

Web Server: Microsoft-IIS/7

Kodning: utf-8

Webbsidans laddningstid är 1146 milliseconds, mindre än 62 % av andra webbsidor i mätningen.

Server Setup
Cache-Control:max-age=0
Content-Length:15792
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Expires:--
Server:Microsoft-IIS/7.5
P3P:--
X-XSS-Protection:0
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
X-Frame-Options:deny
PPServer:PPV:30 H:BAYIDSLGN1O31 V:0
Date:--
Connection:close