Onet.pl Gå till hemsidan >>

Onet är rankad 315 i Sverige. 'Onet.pl - Polski Portal Internetowy.'

315Rankad i Sverige

175Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade393 945 930
Besökare per månad 37 989 000
Värde per besökare--
Uppskattat värde151,46 Miljontals kr *
Externa länkar83 009
Antal sidor38 100 000
Nyckelord
Otillgänglig
Lands rankning
6Polen
128Irland
164Norge
306Reino Unido
773Sydkorea

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 14/04/2014

Liknande domäner
  • statistik för onet - Innehållssamlare | onet.se
    onet.se
  •  hus, semester, italien
    oneta.se
  • liten onetarek.com skärmbild
    onetarek.com
  • onetaste.se/ny
    onetaste.se
  • O*NET Resource Center
    onetcenter.org

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder3,20%2,40%
Polen 688,30%89,40%
Irland 1280,60%0,50%
Norge 1640,70%0,50%
Reino Unido 3062,40%2,40%
Sydkorea 7730,50%0,70%
Tyskland 1 3421,10%0,60%
Frankrike 1 7180,50%0,70%
Förenta staterna 1 7922,60%2,80%

Majoriteten av besökare kommer från Tyskland, Sydkorea, Reino Unido, Norge, Irland och Polen.

Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen175 -13
Dagliga Besökare889 384+0,2%
Rank av dagliga besökare231 -14
Dagliga Sidvisningar7 309 949 -5,20%
Rank av sidvisningar117 -1
Sidvisningar per användare11,45 -5,45%
Innehåll

www.Onet.pl

ämnen: Twoje Dane, och Powiadomienia.

Kategori: 'W Sieci/Portale'

972 504 användare besöker sajten dagligen, där var och en ser 11,45 sidor.

LänkarServer
Server plats
Grupa Onet.pl Sa - Odc1-2 Services
Krakow
Polen
50.08, 19.92

Dess IP-nummer är 213.180.146.27. dns3.onet.pl, dns.onet.pl, och dns2.onet.pl är några av dess 6 namnservrar. Det underhålls av Grupa Onet.pl Sa - Odc1-2 Services Krakow, som använder AOLserver/3 webbserver.

IP: 213.180.146.27

Web Server: AOLserver/3

Kodning: iso-8859-2

PING www. (213.180.146.27) 56(84) bytes of data.
64 bytes from s4.m1r2. (213.180.146.27): icmp_seq=1 ttl=44 144 ms
64 bytes from s4.m1r2. (213.180.146.27): icmp_seq=2 ttl=44 144 ms
64 bytes from s4.m1r2. (213.180.146.27): icmp_seq=3 ttl=44 144 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 1998ms
rtt min/avg/max/mdev = 144.078/144.259/144.477/0.351 ms
rtt min/avg/max/mdev = 144.078/144.259/144.477/0.351 ms

Servern är snabbare än 73 & av andra sidor i mätningen, på 2147 milliseconds. Därtill har en tid på 144 ms uppmätts vid ett ping-test.

Server Setup
Expires:--
P3P:--
Server:AOLserver/3.4.2 SP/1
Vary:Accept-Encoding
Cache-Control:private
Date:--
Content-Type:text/html; charset=iso-8859-2
Content-Length:105366
X-Cache:HIT from sq9.m1r2.onet
X-Cache-Lookup:HIT from sq9.m1r2.onet:80
Via:1.0 sq9.m1r2.onet:80 (squid)
Connection:close