Icabanken.se www.icabanken.se

Icabanken är rankad 96 i Sverige. 'Bankkort, lån och försäkringar - ICA Banken – låna pengar, spara, försäkringar.'

96Rankad i Sverige

24 032Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade9 287 460
Besökare per månad 742 910
Värde per besökare4,97 kr
Uppskattat värde2,96 Miljontals kr *
Externa länkar4 502
Antal sidor17 550
Nyckelord
Otillgänglig
Lands rankning
96Sverige
16 822Filippinerna
39 552Spanien
106 338Reino Unido
125 632Tyskland

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 21/04/2014

Liknande domäner
  • icabasic.se toppmat
    icabasic.se
  • ICA Bengtssons
    icabengtsson.nu
  • liten icabengtsson.se skärmbild
    icabengtsson.se
  • iCable - Vi säljer långa kablar (2 meter) till Iphone 4.
    icable.se
  • gå till webbplats
    icabommen.se

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder1,50%0,30%
Sverige 9694,40%97,00%
Filippinerna 16 8221,10%0,80%
Spanien 39 5521,20%1,20%
Reino Unido 106 3380,80%0,30%
Tyskland 125 6321,00%0,40%

Tyskland, Reino Unido, Spanien, Filippinerna och Sverige är de ställen som flest besökare kommer från.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Lane334.80%1.20%1.30
Tierp481.10%2.30%11.00
Nacka641.50%2.50%9.00
Halmstad792.00%4.20%11.00
Stockholm10423.50%18.20%4.10
Kalmar1962.20%1.00%2.40
Lund2132.20%2.80%7.00
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen20 195 -916
Dagliga Besökare14 338 -5,35%
Rank av dagliga besökare22 645 -97
Dagliga Sidvisningar51 614+11%
Rank av sidvisningar19 625 -3 520
Sidvisningar per användare5,00+17%
Innehåll

www.Icabanken.se

ämnen: Till Innehållet, Till Menyn, Bli Kund, Prislista, Att Använda Ica Banken, och Bankkonto.

Kategori: 'Livsmedel/Återförsäljare'

Sajten har omkring 15 678 dagliga användare, där var och en ser 5,00 sidor i genomsnitt.

LänkarServer
Server plats
Ica Ahold Ab
Solna
Sverige
59.37, 18.02

Ica Ahold Ab Solna är platsen för Microsoft-IIS/6 server. nic.ica.se, och dns2.telenor.se är dess DNS-namnservrar. Programmeringsspråkets miljö är ASP.NET.

IP: 62.119.54.52

Drivs med: ASP.NET

Web Server: Microsoft-IIS/6

Kodning: utf-8

Dess serverhastighet är uppmätt till 1123 milliseconds.

Server Setup
Date:--
Server:Microsoft-IIS/6.0
X-Powered-By:ASP.NET
X-AspNet-Version:2.0.50727
Cache-Control:no-cache, no-store
Pragma:no-cache
Expires:--
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Content-Length:12625
?