Handelsbanken.se

Handelsbanken är rankad 38 i Sverige. 'Handelsbanken.'

38Rankad i Sverige

9 482Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade20 800 962
Besökare per månad 1 820 908
Värde per besökare3,17 kr
Uppskattat värde7,26 Miljontals kr *
Externa länkar2 705
Antal sidor126 450
Nyckelord
Otillgänglig

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 27.07.2016

Liknande domäner
  • statistik för handelsbanken - Handelsbanken

    handelsbanken.us

  • Handelsbanken

    handelsbankenfinans.se

  • liten handelsbankenrahoitus.fi skärmbild

    handelsbankenrahoitus.fi

  • Inloggning - Handelsbankshistorien

    handelsbankshistorien.nu

  • Om loppet Handelsbanksloppet i Stenungsund Handelsbanksloppet i Stenungsund

    handelsbanksloppet.se

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder1,30%1,20%
Sverige 38 92,00%93,80%
Finland 2 187 2,60%0,80%
Norge 2 886 1,50%1,30%
Kina 37 313 2,00%2,20%
Tyskland 65 008 0,60%0,70%

Majoriteten av besökare kommer från Tyskland, Kina, Norge, Finland och Sverige.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Taberg21.20%2.20%9.00
Falun61.40%2.00%7.00
Knivsta101.10%0.50%2.10
Smedjebacken103.30%2.50%3.90
Sandviken120.90%1.20%7.00
Holmsund140.90%0.30%1.80
Eskilstuna222.70%3.70%7.00
Farsta270.60%0.30%2.20
Kista311.10%2.90%14.00
Stockholm3525.30%24.80%5.00
Kumla400.50%0.20%2.20
Danderyd450.60%0.20%1.40
Kungsbacka481.20%1.10%5.00
Lund563.00%2.40%4.00
Karlstad621.00%0.90%4.00
Uppsala1391.50%1.40%4.70
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen7 968485
Dagliga Besökare34 882 -7,26%
Rank av dagliga besökare9 021288
Dagliga Sidvisningar133 085 -16,93%
Rank av sidvisningar7 420848
Sidvisningar per användare5,31 -10,46%
Innehåll

www.Handelsbanken.se

Kategori: 'Banktjänster/Banker'

38 142 användare besöker sajten dagligen, där var och en ser 5,31 sidor.

LänkarServer
Server plats
Svenska Handelsbanken
Stockholm
Sverige
59.33, 18.05

Dess webbserver är belägen vid Svenska Handelsbanken Stockholm. Den har 4 namnservrar, inklusive ns.handelsbanken.se, dns5.telia.com, och ns2.handelsbanken.se. Dess IP-nummer är 192.176.124.131.

IP: 192.176.124.131

Kodning: iso-8859-1

Servern är snabbare än 83 % av andra webbsidor i mätningen, på 744 milliseconds.

Server Setup
Date:--
Server:
Expires:--
Cache-control:no-cache
Last-Modified:--
Content-Length:890
Content-Type:text/html; charset=ISO-8859-1