Forsakringskassan.se Gå till hemsidan

Forsakringskassan är rankad 130 i Sverige. 'Föräldraguiden - Försäkringskassan : Föräldrapenning ..'

130Rankad i Sverige

29 631Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade8 491 392
Besökare per månad 424 241
Värde per besökare2,22 kr
Uppskattat värde1,69 Miljontals kr *
Externa länkar3 255
Antal sidor157 500
Nyckelord
Otillgänglig
Lands rankning
130Sverige

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 28/04/2014

Liknande domäner
  • statistik för forsakringskatalogen - Försäkringar – Information om Hemförsäkring, Bilförsäkring ...
    forsakringskatalogen.se
  •  Kontakta Oss
    forsakringskompaniet.se
  • liten forsakringskompetens.se skärmbild
    forsakringskompetens.se
  • Försäkringskonsult Svengöran Modin
    forsakringskonsult.se
  • Försäkringskontakten | "Är ditt företag rätt försäkrad till rätt pris?"
    forsakringskontakten.com

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder3,00%1,60%
Sverige 13097,00%98,40%

Flest besökare kommer från Sverige.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Sandviken162.10%2.70%10.00
Partille352.00%2.70%10.00
Norsborg372.50%3.00%9.00
Smedjebacken542.00%1.10%4.00
Nacka822.00%1.20%4.00
Bromma842.40%4.00%12.00
Stockholm16122.80%16.60%5.50
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen24 900 -3 260
Dagliga Besökare10 486+7%
Rank av dagliga besökare31 663 -3 692
Dagliga Sidvisningar58 065+6%
Rank av sidvisningar17 467 -2 273
Sidvisningar per användare7,70 -1,03%
Innehåll

www.Forsakringskassan.se

Sajten har omkring 11 466 dagliga användare, där var och en ser 7,70 sidor i genomsnitt.

LänkarServer
Server plats
Forsakringskassan
Sundsvall
Sverige
62.38, 17.3

Dess 2 namnservrar är sadbnsy1.sfa.se, och sadbsmtpy1.sfa.se. Dess webbserver är belägen vid Forsakringskassan Sundsvall. Forsakringskassan.se's server-IPnummer är 194.71.65.16.

IP: 194.71.65.16

Dess serverhastighet är uppmätt till 708 milliseconds.