Dagensindustri.se

Dagensindustri är rankad 28 i Sverige. 'Startsida - Dagensindustri.'

28Rankad i Sverige

6 643Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade17 741 997
Besökare per månad 2 543 899
Värde per besökare2,03 kr
Uppskattat värde10,14 Miljontals kr *
Externa länkar7 043
Antal sidor6 375
Nyckelord
Otillgänglig

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 27.07.2016

Liknande domäner
  • dagensmiljo.se miljötidning, miljönyheter, miljö

    dagensmiljo.se

  •  Läs Anders Bolling i Framstegsbloggen, Läs Karin Bojs krönika, Läs Björn Wimans krönika, Läs Ulrika Bys krönika

    dagensnyheter.se

  • liten dagensodds.com skärmbild

    dagensodds.com

  • dagensodds.se

    dagensodds.se

  • Välkommen till nya Dagens speltips

    dagensoddsare.blogspot.com

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder2,50%2,50%
Sverige 28 87,30%85,60%
Förenade Arabemiraten 1 209 1,30%1,60%
Finland 1 793 2,10%0,90%
Danmark 3 058 0,90%0,80%
Portugal 3 330 1,10%0,70%
Grekland 4 737 0,50%2,50%
Reino Unido 14 147 1,40%1,40%
Spanien 19 061 0,90%0,50%
Kina 36 949 1,20%2,40%
Förenta staterna 102 437 0,80%1,00%

Den är populärast i länderna, Grekland, Portugal, Danmark, Finland, Förenade Arabemiraten och Sverige.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Getinge20.80%0.60%1.80
Garpenberg60.60%0.50%1.70
Partille82.20%1.50%1.60
Ulricehamn91.40%0.70%1.30
Danderyd92.60%1.50%1.30
Ursviken101.30%0.60%1.10
Sandared140.50%1.10%5.00
Svedala150.60%0.30%1.10
Skepplanda161.20%1.90%3.90
Kungsbacka201.30%2.90%5.30
Stockholm2524.10%27.40%2.70
Enskede290.40%0.20%1.00
Solna441.90%1.00%1.20
Sundsvall461.10%1.10%2.20
Lund462.10%2.50%2.90
Kalmar462.40%1.00%1.00
Sundbyberg790.30%0.10%1.00
Nacka1040.30%0.30%1.80
Eskilstuna1250.40%0.30%2.00
Karlstad1490.40%0.20%1.00
Uppsala2170.70%0.60%2.10
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen5 582214
Dagliga Besökare62 274 -6,27%
Rank av dagliga besökare4 685103
Dagliga Sidvisningar95 876 -9,91%
Rank av sidvisningar10 454496
Sidvisningar per användare2,14 -4,04%
Innehåll

www.Dagensindustri.se

ämnen: Våra Tidningar, Försäljningsställen, Bilagor, Di Gasell, Di Konferens, och Om Di Konferens.

Kategori: 'Resurser/Nyheter och publikationer'

Av uppskattningsvis 68 094 dagliga besökare, ser var och en 2,14 sidor i genomsnitt.

LänkarServer
Server plats
Episerver Ab
Kista
Sverige
59.45, 17.92

Dess 3 namnservrar är ns2.patradomain.com, ns3.patradomain.com, och ns1.patradomain.com. Det underhålls av Episerver Ab Kista, som använder Microsoft-IIS/6 webbserver. Programmeringsspråkets miljö är ASP.NET.

IP: 217.114.90.26

Drivs med: ASP.NET

Web Server: Microsoft-IIS/6

Kodning: utf-8

Webbsidans laddningstid är 1881 milliseconds, vilket är långsammare än 67 % av andra sidor i mätningen.

Server Setup
Date:--
Server:Microsoft-IIS/6.0
X-Powered-By:ASP.NET
X-AspNet-Version:2.0.50727
Set-Cookie:--
Cache-Control:private
Expires:--
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Content-Length:63981
?