Betsson.com

Betsson är rankad 133 i Sverige. 'Betsson.com - Casino, poker, sportsbook, exchange and more! What's your thrill?.'

133Rankad i Sverige

14 940Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade3 743 145
Besökare per månad 583 710
Värde per besökare8,23 kr
Uppskattat värde2,33 Miljontals kr *
Externa länkar1 882
Antal sidor24 450
Nyckelord
Otillgänglig

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 27.07.2016

Liknande domäner
  • betsson.se roulett, odds online, kasino

    betsson.se

  • Anders Spelblogg

    betssonbonus.se

  • liten betssoncasino.se skärmbild

    betssoncasino.se

  • Betsson Dreamteam - Want to be a part of a Dream team

    betssondreamteam.com

  • Online Sports Betting & Horse Racing, Results & News - Betstar

    betstar.com.au

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder4,90%7,10%
Sverige 133 40,60%30,30%
Norge 175 27,40%16,10%
Malta 206 0,80%1,10%
Peru 627 3,20%17,10%
Finland 835 5,30%6,10%
Polen 3 049 4,90%6,00%
Portugal 3 749 1,80%1,10%
Chile 5 610 0,50%0,60%
Grekland 6 107 1,00%1,40%
Australien 9 242 1,50%1,70%
Turkiet 9 468 1,40%1,40%
Tyskland 14 819 2,80%5,30%
Kanada 16 248 1,20%1,70%
Spanien 22 313 1,10%1,30%
Indonesien 33 323 0,50%0,30%
Reino Unido 33 328 1,10%1,20%

Majoriteten av besökare kommer från Polen, Finland, Peru, Malta, Norge och Sverige.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Vintrie171.10%2.10%5.00
Emmaboda201.00%3.50%8.00
Katrineholm211.30%2.50%5.00
Smedjebacken401.00%1.50%3.30
Nacka461.10%1.20%2.30
Karlstad541.70%0.70%1.00
Sundsvall561.80%0.90%1.10
Lane601.30%0.60%1.00
Kungsbacka850.80%0.30%1.00
Stockholm1739.50%5.30%1.30
Uppsala2091.60%0.70%1.00
Stenungsund2470.90%0.40%1.00
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen12 555 -1 359
Dagliga Besökare27 392+6%
Rank av dagliga besökare11 578 -1 492
Dagliga Sidvisningar52 364+2%
Rank av sidvisningar19 328 -1 545
Sidvisningar per användare2,67 -4,30%
Innehåll

www.Betsson.com

ämnen: Svenska, Spelbörs, Casino, Poker, Odds, och Lotter.

Kategori: 'Casinos/Browser Based' och 'Juegos/Apuestas'

Ålder: Domänen är 15 år och 4 månader gammal.

29 952 användare besöker sajten dagligen, där var och en ser 2,67 sidor.

LänkarServer

Den har 6 namnservrar, inklusive pdns6.ultradns.co.uk, pdns1.ultradns.net, och pdns2.ultradns.net. Programmeringsspråkets miljö är ASP.NET.

IP: 78.24.210.75

Drivs med: ASP.NET

Web Server: Microsoft-IIS/7

Kodning: utf-8

Servern är långsammare än 70 % av webbsidor i mätningen, på 1992 milliseconds.

Server Setup
Cache-Control:private
Content-Length:23617
Content-Type:text/html
Server:Microsoft-IIS/7.5
Set-Cookie:--
X-Powered-By:ASP.NET
p3p:CP="IDC DSP COR ADM DEVi TAIi PSA PSD IVAi IVDi CONi HIS OUR IND CNT"
Date:--
Connection:close
Set-Cookie:--
Vary:Accept-Encoding