Auktionsverket är rankad 13 927 i Sverige. 'Stockholms Auktionsverk.'
13 927Rankad i Sverige
347 360Rankad I Världen
Månatliga sidor granskade | 298 771 | |
Besökare per månad | 63 649 | |
Värde per besökare | 0,89 kr | |
Uppskattat värde | 256 788,62 kr | |
Externa länkar | 531 | |
Antal sidor | 325 500 |
Senast Uppdaterad: 04.04.2018 . Uppskattade data, läs villkoren.
Besökare
Land | Lands rankning | Användare % | Sidvisningar % |
Andra länder | 62,70% | 55,10% | |
Sverige | 13 927 | 20,00% | 32,30% |
Turkiet | 32 700 | 17,30% | 12,60% |
Den är populärast i länderna, Turkiet och Sverige.
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar | ||
Rankad I Världen | 291 899 | 40 080 |
Dagliga Besökare | 899 | -3,39% |
Rank av dagliga besökare | 341 212 | -9 620 |
Dagliga Sidvisningar | 3 601 | -57,86% |
Rank av sidvisningar | 251 573 | 126 554 |
Sidvisningar per användare | 5,60 | -56,39% |
www.Auktionsverket.se
Ålder: Domänen är 20 år och 7 månader gammal.
- Populära sidor
- auktionsverket.se Stockholms Auktionsverk
Av uppskattningsvis 983 dagliga besökare, ser var och en 5,60 sidor i genomsnitt.
- Länkar in
- res.se RES – cityguider, resereportage, resebloggar, resor
- alzheimerfonden.se Alzheimerfonden - demensforskningen behöver ditt stöd!
- samlarportalen.se S A M L A R P O R T A L E N
- tumba-antik.se Tumba Antik & Möbelrenovering
- Länkar ut
- sl.se Startsida – AB Storstockholms Lokaltrafik
- adobe.com RIA-applikationer | Adobe Flash Player
- ronniepeterson.se The Official Ronnie Peterson Website
- academicatravel.se Välkommen till Academica Travel | Academica Travel
Server plats | |
Tdc Hosting Infrastructure Plo And Shared Customer Networks Aarhus Danmark 56.15, 10.22 |
Programmeringsspråkets miljö är ASP.NET. Dess 3 namnservrar är c.dns.songnetworks.se, b.dns.songnetworks.se, och a.dns.songnetworks.se. Det underhålls av Tdc Hosting Infrastructure Plo And Shared Customer Networks Aarhus, som använder Microsoft-IIS/7 webbserver.
IP: 213.174.89.62
Drivs med: ASP.NET
Web Server: Microsoft-IIS/7
Webbsidans laddningstid är 1340 milliseconds, mindre än 53 % av andra webbsidor i mätningen.
Server Setup | |
Content-Type: | text/html |
Last-Modified: | -- |
ETag: | "127e3f61aa3ca1:0" |
Server: | Microsoft-IIS/7.0 |
X-Powered-By: | ASP.NET |
Date: | -- |
Content-Length: | 892 |