Arbetsformedlingen.se www.arbetsformedlingen.se

Arbetsformedlingen är rankad 33 i Sverige. 'Arbetsförmedlingen.se - Arbetsförmedlingen.'

33Rankad i Sverige

9 635Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade51 302 160
Besökare per månad 1 743 839
Värde per besökare2,42 kr
Uppskattat värde6,95 Miljontals kr *
Externa länkar5 351
Antal sidor535 500
Nyckelord
Otillgänglig
Lands rankning
33Sverige
1 794Norge
35 674Kina
75 755Förenta staterna

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 28/04/2014

Liknande domäner
  • arbetsfornedringen.se arbetsfornedringen.se
    arbetsfornedringen.se
  •  Samarbeten, Om oss, Activemind solutions AB
    arbetsfrisk.nu
  • liten arbetsgivare.nu skärmbild
    arbetsgivare.nu
  • SLA - din naturliga partner
    arbetsgivarna.se
  • Arbetsgivarringen – stärker banden mellan människor och företag
    arbetsgivarringen.se

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder3,90%1,70%
Sverige 3389,80%93,90%
Norge 1 7942,10%2,60%
Kina 35 6742,40%0,90%
Förenta staterna 75 7551,80%0,80%

Förenta staterna, Kina, Norge och Sverige är de ställen som flest besökare kommer från.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Mellbystrand11.50%1.90%18.00
Huskvarna82.90%1.20%5.70
Nacka82.70%1.80%9.00
Ystad92.40%4.30%25.00
Garpenberg130.50%0.40%9.00
Partille171.70%0.20%2.00
Ryd180.90%0.30%5.00
Karlstad242.20%2.80%18.00
Arvika251.70%3.00%24.00
Kalmar263.50%3.00%12.00
Lindome370.90%0.30%5.00
Halmstad551.30%1.30%13.00
Stockholm6412.90%14.80%16.00
Uppsala1621.00%1.80%26.00
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen8 097 -714
Dagliga Besökare28 034+2%
Rank av dagliga besökare11 267 -942
Dagliga Sidvisningar257 469+3,6%
Rank av sidvisningar3 746 -360
Sidvisningar per användare12,80+1%
Innehåll

www.Arbetsformedlingen.se

ämnen: Snabblänk Till Sidans Innehåll, Snabblänk Till Om Webbplatsen, Snabblänk Till Webbkarta, Snabblänk Till Sökresultat, och Startsida.

Kategori: 'Government/Departments' och 'Business and Economy/Employment'

Ålder: Domänen är 15 år och 1 månader gammal.

Sajten har omkring 30 654 dagliga användare, där var och en ser 12,80 sidor i genomsnitt.

LänkarServer

Arbetsformedlingen.se's server-IPnummer är 192.121.232.57. Den har 4 namnservrar, inklusive a1.verisigndns.com, a2.verisigndns.com, och ns4.ascio.net.

IP: 192.121.232.57

Web Server: Apache

Kodning: utf-8

PING www. (192.121.232.57) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 192.121.232.57: icmp_seq=1 ttl=116 126 ms
64 bytes from 192.121.232.57: icmp_seq=2 ttl=116 126 ms
64 bytes from 192.121.232.57: icmp_seq=3 ttl=116 126 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 1999ms
rtt min/avg/max/mdev = 126.171/126.247/126.355/0.417 ms
rtt min/avg/max/mdev = 126.171/126.247/126.355/0.417 ms

Ett ping till servern är klockat till 126 ms, och den genomsnittliga laddningstiden per sida är 1041 milliseconds.

Server Setup
Date:--
Server:Apache
Cache-Control:no-cache
Pragma:no-cache
Expires:--
Vary:User-Agent,Accept-Encoding
Content-Type:text/html;charset=UTF-8
Set-Cookie:--
Transfer-Encoding:chunked