Amv.se

Amv är rankad 33 i Sverige. 'Arbetsförmedlingen.se - Arbetsförmedlingen.'

33Rankad i Sverige

9 635Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade51 302 160
Besökare per månad 3 538 080
Värde per besökare--
Uppskattat värde14,11 Miljontals kr *
Externa länkar5 351
Antal sidor--
Nyckelord
Otillgänglig

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 27.07.2016

Liknande domäner
  • statistik för amva - AM VA service AB - Välkommen

    amva.se

  • Error

    amve.se

  • liten amverkstaden.se skärmbild

    amverkstaden.se

  • Välkommen » Pastasallad » AMVEs

    amves.se

  • Exklusiva klockor - Kvalitetsklockor - Köpa klocka online - Klockbutik - Amvex

    amvex.se

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder3,90%1,70%
Sverige 33 89,80%93,90%
Norge 1 794 2,10%2,60%
Kina 35 674 2,40%0,90%
Förenta staterna 75 755 1,80%0,80%

Majoriteten av besökare kommer från Förenta staterna, Kina, Norge och Sverige.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Mellbystrand11.50%1.90%18.00
Huskvarna82.90%1.20%5.70
Nacka82.70%1.80%9.00
Ystad92.40%4.30%25.00
Garpenberg130.50%0.40%9.00
Partille171.70%0.20%2.00
Ryd180.90%0.30%5.00
Karlstad242.20%2.80%18.00
Arvika251.70%3.00%24.00
Kalmar263.50%3.00%12.00
Lindome370.90%0.30%5.00
Halmstad551.30%1.30%13.00
Stockholm6412.90%14.80%16.00
Uppsala1621.00%1.80%26.00
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen8 097 -714
Dagliga Besökare28 034+2%
Rank av dagliga besökare11 267 -942
Dagliga Sidvisningar257 469+3,6%
Rank av sidvisningar3 746 -360
Sidvisningar per användare12,80+1%
Innehåll

www.Amv.se

ämnen: Snabblänk Till Sidans Innehåll, Snabblänk Till Om Webbplatsen, Snabblänk Till Webbkarta, Snabblänk Till Sökresultat, och Startsida.

Kategori: 'Government/Departments' och 'Business and Economy/Employment'

Ålder: Domänen är 17 år och 4 månader gammal.

30 654 användare besöker sajten dagligen, där var och en ser 12,80 sidor.

Server
Server plats
Arbetsformedlingen Swedish Public Employment Service
Stockholm
Sverige
59.33, 18.05

Arbetsformedlingen Swedish Public Employment Service Stockholm är platsen för Apache server. Dess 2 namnservrar är ns1.ascio.com, och ns2.ascio.com. Dess IP-nummer är 192.121.232.103.

IP: 192.121.232.103

Web Server: Apache

Kodning: utf-8

Servern är snabbare än 68 % av andra webbsidor i mätningen, på 1041 milliseconds.

Server Setup
Date:--
Server:Apache
Cache-Control:no-cache
Pragma:no-cache
Expires:--
Vary:User-Agent,Accept-Encoding
Content-Type:text/html;charset=UTF-8
Set-Cookie:--
Transfer-Encoding:chunked