Ams.se

Ams är rankad 33 i Sverige. 'Välkommen till Arbetsmarknadsverkets E-postsystem.'

33Rankad i Sverige

9 635Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade51 302 160
Besökare per månad 1 191 478
Värde per besökare1,22 kr
Uppskattat värde4,75 Miljontals kr *
Externa länkar5 351
Antal sidor4 065
Nyckelord
Otillgänglig

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 27.07.2016

Liknande domäner
  • ams02.org WHAT IS AMS?, AMS IN A NUTSHELL, THE INSTRUMENT

    ams02.org

  • Binero Webbhotell - vänligast på webben

    ams2.se

  • liten amsa.se skärmbild

    amsa.se

  • AMSAB - Advanced Manufacturing Systems AB

    amsab.se

  • Home - American Moving and Storage Association Buyers Guide

    amsabuyersguide.com

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder3,90%1,70%
Sverige 33 89,80%93,90%
Norge 1 794 2,10%2,60%
Kina 35 674 2,40%0,90%
Förenta staterna 75 755 1,80%0,80%

Förenta staterna, Kina, Norge och Sverige är de ställen som flest besökare kommer från.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Mellbystrand11.50%1.90%18.00
Huskvarna82.90%1.20%5.70
Nacka82.70%1.80%9.00
Ystad92.40%4.30%25.00
Garpenberg130.50%0.40%9.00
Partille171.70%0.20%2.00
Ryd180.90%0.30%5.00
Karlstad242.20%2.80%18.00
Arvika251.70%3.00%24.00
Kalmar263.50%3.00%12.00
Lindome370.90%0.30%5.00
Halmstad551.30%1.30%13.00
Stockholm6412.90%14.80%16.00
Uppsala1621.00%1.80%26.00
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen8 097 -714
Dagliga Besökare28 034+2%
Rank av dagliga besökare11 267 -942
Dagliga Sidvisningar257 469+3,6%
Rank av sidvisningar3 746 -360
Sidvisningar per användare12,80+1%
Innehåll

www.Ams.se

Kategori: 'Government/Departments' och 'Business and Economy/Employment'

Ålder: Domänen är 17 år och 4 månader gammal.

Sajten har omkring 30 654 dagliga användare, där var och en ser 12,80 sidor i genomsnitt.

LänkarServer

Dess 2 namnservrar är ns1.ascio.com, och ns2.ascio.com. Ams.se's server-IPnummer är 192.121.232.103.

IP: 192.121.232.103

Dess serverhastighet är uppmätt till 1041 milliseconds.