Allabolag.se

Allabolag är rankad 24 i Sverige. 'allabolag.se - Företagsinformation om alla Sveriges bolag.'

24Rankad i Sverige

6 747Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade40 356 225
Besökare per månad 2 071 890
Värde per besökare1,04 kr
Uppskattat värde8,26 Miljontals kr *
Externa länkar2 358
Antal sidor5 535 000
Nyckelord
Otillgänglig

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 27.07.2016

Liknande domäner
  • allabolan.se bolån, lån, privatlån

    allabolan.se

  • om allabonusar.se - allabonusar

    allabonusar.se

  • liten allabostader.se skärmbild

    allabostader.se

  • allabostadsannonser.se - När du vill förändra ditt boende. fastighetsbyrå, fastighetsförmedling, köpa bostadsrätt, köpa lägenhet, köpa villa, mäklare, sommarhus, sommarstuga, husmäklare, bostäder till salu,

    allabostadsannonser.se

  • BRF Forum för Styrelsen i bostadsrättsförening Gratis hemsida | Allabrfer.se

    allabostadsratter.se

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder3,00%1,70%
Sverige 24 91,60%92,90%
Nederländerna 2 365 2,80%3,30%
Kina 28 714 1,90%1,50%
Reino Unido 28 965 0,80%0,50%

Den är populärast i länderna, Reino Unido, Kina, Nederländerna och Sverige.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Helsingborg73.20%3.20%7.80
Vimmerby111.00%0.60%5.00
Enskede120.90%0.70%6.00
Knivsta130.50%0.30%4.00
Danderyd140.90%1.40%12.00
Bromma151.80%5.00%21.00
Sandared190.50%0.50%9.00
Stockholm1931.10%27.60%6.90
Svedala260.50%0.30%5.00
Uppsala282.80%3.00%9.00
Kalmar412.00%1.30%5.00
Kungsbacka450.90%0.50%5.00
Eskilstuna481.00%0.80%7.00
Solna610.70%10.40%110.00
Lund1631.00%0.60%4.30
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen5 670 -877
Dagliga Besökare43 228+7%
Rank av dagliga besökare7 166 -875
Dagliga Sidvisningar238 264+13,0%
Rank av sidvisningar4 067 -827
Sidvisningar per användare7,70+5%
Innehåll

www.Allabolag.se

Av uppskattningsvis 47 268 dagliga besökare, ser var och en 7,70 sidor i genomsnitt.

LänkarServer
Server plats
Schibsted Asa
Oslo
Norge
59.92, 10.75

Dess 2 namnservrar är ns2.softronic.se, och ns.softronic.se. Dess webbserver är belägen vid Schibsted Asa Oslo. Dess IP-nummer är 80.91.38.230.

IP: 80.91.38.230

PING www. (80.91.38.230) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 80.91.38.230: icmp_req=1 ttl=239 146 ms
64 bytes from 80.91.38.230: icmp_req=2 ttl=239 146 ms
64 bytes from 80.91.38.230: icmp_req=3 ttl=239 146 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2002ms
rtt min/avg/max/mdev = 146.853/146.919/146.989/0.055 ms
rtt min/avg/max/mdev = 146.853/146.919/146.989/0.055 ms

Webbsidans laddningstid är 1225 milliseconds, långsammare än 58 % av andra sidor i mätningen. Dessutom klockas ett ping till servern till 146 ms.