Adtraction.com

Adtraction är rankad 230 i Sverige. 'Adtraction Affiliate Network.'

230Rankad i Sverige

51 040Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade1 957 738
Besökare per månad 396 914
Värde per besökare0,30 kr
Uppskattat värde1,58 Miljontals kr *
Externa länkar1 367
Antal sidor2 655
Nyckelord
Otillgänglig

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 27.07.2016

Liknande domäner
  • adtraction.se affiliatemarknadsföring, affiliate, affiliatenätverk

    adtraction.se

  •  ANNONSUTBYTE, OM ADTRADE

    adtrade.net

  • liten adtraders.se skärmbild

    adtraders.se

  • www.adtrading.se

    adtrading.se

  • Affiliatemarknadsföring bli affiliate i Adtraction affiliatenätverk

    adtraktion.se

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder3,00%3,40%
Sverige 230 95,30%94,00%
Malta 1 879 0,50%0,30%
Reino Unido 91 990 1,20%2,30%

Reino Unido, Malta och Sverige är de ställen som flest besökare kommer från.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Kumla911.30%17.00%2.40
Huddinge305.90%4.20%1.10
Sundbyberg532.00%2.70%2.20
Solna818.70%5.40%1.00
Stockholm21526.50%24.10%1.50
Lund6012.10%1.30%1.00
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen42 891 -14 888
Dagliga Besökare9 416+35%
Rank av dagliga besökare35 351 -15 450
Dagliga Sidvisningar12 153+13%
Rank av sidvisningar85 220 -16 514
Sidvisningar per användare1,78 -16,82%
Innehåll

www.Adtraction.com

ämnen: Affiliate, Annonsör, Spårning, Privat Nätverk, och Referenser.

Sajten har omkring 10 296 dagliga användare, där var och en ser 1,78 sidor i genomsnitt.

LänkarServer
Server plats
Adtraction Marketing
Stockholm
Sverige
59.33, 18.05

Programmeringsspråkets miljö är Servlet 2.5; JBoss-5.0/JBossWeb-2.1. Dess 3 namnservrar är c.ns.ip-only.net, b.ns.ip-only.net, och a.ns.ip-only.net. Det underhålls av Adtraction Marketing Stockholm, som använder Apache-Coyote/1 webbserver.

IP: 82.99.30.70

Drivs med: Servlet 2.5; JBoss-5.0/JBossWeb-2.1

Web Server: Apache-Coyote/1

Kodning: iso-8859-1

PING www. (82.99.30.70) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 82.99.30.70: icmp_req=1 ttl=50 141 ms
64 bytes from 82.99.30.70: icmp_req=2 ttl=50 140 ms
64 bytes from 82.99.30.70: icmp_req=3 ttl=50 141 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2002ms
rtt min/avg/max/mdev = 140.979/141.116/141.208/0.322 ms
rtt min/avg/max/mdev = 140.979/141.116/141.208/0.322 ms

Ett ping till servern är klockat till 141 ms, och den genomsnittliga laddningstiden per sida är 1447 milliseconds.

Server Setup
Server:Apache-Coyote/1.1
X-Powered-By:Servlet 2.5; JBoss-5.0/JBossWeb-2.1
Set-Cookie:--
Content-Type:text/html;charset=ISO-8859-1
Content-Length:7113
Date:--