Tankaner.com Gå till hemsidan >>

Tankaner är rankad 220 i Sverige. 'Tankaner - Ladda ner Filmer, TV-serier, Spel, Program och Musik.'

220Rankad i Sverige

43 404Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade4 746 924
Besökare per månad 365 689
Värde per besökare3,01 kr
Uppskattat värde1,46 Miljontals kr *
Externa länkar118
Antal sidor510 000
Nyckelord
Otillgänglig
Lands rankning
220Sverige
2 799Finland

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 21/04/2014

Liknande domäner
  • tankanerallt.wordpress.com Hoppa till innehåll, ny mobil, RMS Titanic
    tankanerallt.wordpress.com
  •  Länkar till det här inlägget, sverigedemokraterna, *burp*, 21:44
    tankar-fran-rooten.blogspot.com
  • liten tankaravenanglamamma.blogspot.com skärmbild
    tankaravenanglamamma.blogspot.com
  • Tankar hos mig | I huvudet på en som funderar
    tankarhosmig.wordpress.com
  • Tankarnas Trädgård
    tankarnastradgard.se

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder7,60%19,50%
Sverige 22086,80%75,30%
Finland 2 7995,70%5,20%

Den är populärast i länderna, Finland och Sverige.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Arvika1913.50%6.30%2.00
Skepplanda223.80%3.90%4.00
Kista443.50%3.70%4.00
Uppsala1037.90%5.90%3.10
Kalmar3682.80%0.80%1.20
Stockholm40214.00%15.10%4.50
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen36 474 -9 705
Dagliga Besökare7 918+15%
Rank av dagliga besökare42 153 -8 623
Dagliga Sidvisningar30 608+36%
Rank av sidvisningar33 305 -15 299
Sidvisningar per användare5,40+19%
Innehåll

www.Tankaner.com

ämnen: Sök, + Sök På Genre, Topplistan, Imdb Topplistan, och Sök I Forumet.

Av uppskattningsvis 8 658 dagliga besökare, ser var och en 5,40 sidor i genomsnitt.

LänkarServer
Server plats
Leaseweb
Amsterdam
Nederländerna
52.35, 4.92

Programmeringsspråkets miljö är PHP/5.2.4-2ubuntu5.14. Det underhålls av Leaseweb Amsterdam, som använder lighttpd/1 webbserver. Dess 2 namnservrar är ns2.tankaner.com, och ns1.tankaner.com.

IP: 95.211.120.164

Drivs med: PHP/5.2.4-2ubuntu5.14

Web Server: lighttpd/1

Kodning: utf-8

Webbsidans laddningstid är 1657 milliseconds, mindre än 41 % av andra webbsidor i mätningen.

Server Setup
Transfer-Encoding:chunked
X-Powered-By:PHP/5.2.4-2ubuntu5.14
Set-Cookie:--
Expires:--
Cache-Control:no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
Pragma:no-cache
Content-type:text/html
Date:--
Server:lighttpd/1.4.19