Smhi.se

Smhi är rankad 110 i Sverige. 'Startsida | SMHI.'

110Rankad i Sverige

14 939Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade5 756 751
Besökare per månad 1 329 010
Värde per besökare0,74 kr
Uppskattat värde5,30 Miljontals kr *
Externa länkar5 309
Antal sidor214 500
Nyckelord
Otillgänglig

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 28.07.2016

Liknande domäner
  • smhk.se Stenstorp, SMHK, Stenstorps modellhobbyklubb

    smhk.se

  •  Atom Evaluations, PeeWee Evaluations, Teams, Registration

    smhockey.ca

  • liten smhs.eu skärmbild

    smhs.eu

  • smibackens.se

    smibackens.se

  • gå till webbplats

    smibf.se

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder1,20%1,40%
Sverige 110 94,30%95,80%
Norge 3 347 3,80%2,40%
Tyskland 155 069 0,70%0,50%

Majoriteten av besökare kommer från Tyskland, Norge och Sverige.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Habo21.70%5.40%10.00
Borgholm33.20%3.60%3.70
Tierp69.50%7.50%2.60
Laholm85.60%4.50%2.60
Motala413.00%1.80%2.00
Halmstad1321.40%2.10%5.00
Solna1522.50%1.80%2.30
Kalmar1732.20%2.10%3.10
Uppsala2252.70%1.70%2.00
Stockholm4018.60%8.90%3.40
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen12 554534
Dagliga Besökare25 252 -7,43%
Rank av dagliga besökare12 553276
Dagliga Sidvisningar63 467 -13,30%
Rank av sidvisningar15 8941 266
Sidvisningar per användare3,50 -6,42%
Innehåll

www.Smhi.se

ämnen: Om Webbplatsen, Startsida, Nyhetsarkiv, Karta över Webbplatsen, Sök, och Om Smhi.

Kategori: 'Government Agencies/Europe' och 'Research Groups and Centers/Sweden'

Ålder: Domänen är 15 år och 2 månader gammal.

27 612 användare besöker sajten dagligen, där var och en ser 3,50 sidor.

LänkarServer
Server plats
Swedish Meteorological And Hydrological Institute
Norrkoping
Sverige
58.6, 16.18

Swedish Meteorological And Hydrological Institute Norrkoping är platsen för Apache-Coyote/1 server. Dess IP-nummer är 91.192.30.117.

IP: 91.192.30.117

Web Server: Apache-Coyote/1

Kodning: utf-8

PING www. (91.192.30.117) 56(84) bytes of data.
64 bytes from (91.192.30.117): icmp_req=1 ttl=48 144 ms
64 bytes from www. (91.192.30.117): icmp_req=2 ttl=48 143 ms
64 bytes from (91.192.30.117): icmp_req=3 ttl=48 143 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2002ms
rtt min/avg/max/mdev = 143.893/144.027/144.234/0.148 ms
rtt min/avg/max/mdev = 143.893/144.027/144.234/0.148 ms

Servern är långsammare än 52 % av webbsidorna i mätningen, vid 1370 milliseconds. Därtill är en tid på 144 ms uppmätt vid ett ping-test.

Server Setup
Date:--
Server:Apache-Coyote/1.1
Content-Type:text/html;charset=UTF-8
Content-Language:sv
Content-Length:100005
Set-Cookie:--