Narutoget.com Gå till hemsidan

Narutoget är rankad 5 025 i Sverige. 'Watch Naruto Shippuden Episodes Shippuuden Online Subbed and Dubbed.'

5 025Rankad i Sverige

4 249Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade10 629 360
Besökare per månad 3 496 500
Värde per besökare--
Uppskattat värde13,94 Miljontals kr *
Externa länkar1 266
Antal sidor171 000
Nyckelord
Otillgänglig
Lands rankning
243Trinidad och Tobago
250Filippinerna
524Malaysia
879Indonesien
903Förenade Arabemiraten

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 28/04/2014

Liknande domäner
  • narutospot.net noscriptkeywords
    narutospot.net
  •  All Games, LeaderBoard - All Games, Naruto Game, Action Game
    narutoworldwar.com
  • liten narutoxxxmangas.com skärmbild
    narutoxxxmangas.com
  • HJEM
    narvikfjellet.no
  • NARWHALER - Online Shenanigans
    narwhaler.com

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder9,50%7,70%
Trinidad och Tobago 2431,00%0,70%
Filippinerna 2508,10%7,20%
Malaysia 5244,60%5,30%
Indonesien 8796,20%5,00%
Förenade Arabemiraten 9031,50%1,10%
Andra länder 9450,70%1,00%
Libyen 9690,60%0,40%
Algeriet 1 1881,20%2,20%
Pakistan 1 4673,30%2,70%
Saudiarabien 1 4941,70%3,30%
Singapore 2 0541,40%0,60%
Förenta staterna 2 19930,70%32,50%
Kanada 2 2353,30%4,30%
Nigeria 2 6760,90%0,70%
Danmark 2 7260,70%0,70%
Grekland 3 4550,80%0,80%
Norge 3 8430,60%0,50%
Egypten 4 2040,50%0,40%
Sverige 5 0250,70%0,60%
Turkiet 5 3210,90%1,90%
Indien 5 5179,20%7,90%
Sydafrika 5 9630,60%0,50%
Nederländerna 6 0450,70%2,40%
Reino Unido 6 0592,50%1,80%
Italien 6 4311,10%1,20%
Thailand 6 8260,80%0,60%
Tyskland 9 9992,10%1,80%
Japan 13 9201,70%1,90%
Frankrike 17 3941,10%0,70%
Brasilien 23 5450,70%0,30%
Kina 45 3670,70%1,40%

Majoriteten av besökare kommer från Förenade Arabemiraten, Indonesien, Malaysia, Filippinerna och Trinidad och Tobago.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Norsborg390.40%0.40%2.60
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen3 571 -278
Dagliga Besökare81 534+1,4%
Rank av dagliga besökare3 498 -194
Dagliga Sidvisningar187 550+2,8%
Rank av sidvisningar5 219 -496
Sidvisningar per användare3,21+2%
Innehåll

www.Narutoget.com

ämnen: Info, Naruto Shippuden, English Dubbed, Naruto Episodes, Movies, och Naruto Manga.

89 154 användare besöker sajten dagligen, där var och en ser 3,21 sidor.

LänkarServer

Programmeringsspråkets miljö är PHP/5.3.6. Dess 4 DNS-journaler inkluderar ns1cvw.domainsite.com, ns4cgs.domainsite.com, och ns3bfm.domainsite.com.

IP: 188.138.56.126

Drivs med: PHP/5.3.6

Web Server: lighttpd/1

Kodning: utf-8

PING www. (188.138.56.126) 56(84) bytes of data.
64 bytes from loft6117.serverloft.eu (188.138.56.126): icmp_req=1 ttl=52 125 ms
64 bytes from loft6117.serverloft.eu (188.138.56.126): icmp_req=2 ttl=52 126 ms
64 bytes from loft6117.serverloft.eu (188.138.56.126): icmp_req=3 ttl=52 126 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2003ms
rtt min/avg/max/mdev = 125.990/126.166/126.374/0.439 ms
rtt min/avg/max/mdev = 125.990/126.166/126.374/0.439 ms

Servern är långsammare än 51 % av webbsidorna i mätningen, vid 1393 milliseconds. Därtill är en tid på 125 ms uppmätt vid ett ping-test.

Server Setup
X-Powered-By:PHP/5.3.6
Set-Cookie:--
Expires:--
Cache-Control:no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
Pragma:no-cache
Content-type:text/html
Transfer-Encoding:chunked
Date:--
Server:lighttpd/1.4.28