Isohunt.com Gå till hemsidan

Isohunt är rankad 178 i Sverige. 'isoHunt Lite › the BitTorrent & P2P search engine.'

178Rankad i Sverige

278Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade208 877 130
Besökare per månad 11 783 560
Värde per besökare0,15 kr
Uppskattat värde46,98 Miljontals kr *
Externa länkar22 457
Antal sidor38 550 000
Nyckelord
Otillgänglig
Lands rankning
77Australien
77Filippinerna
78Förenade Arabemiraten
78Nederländerna
88Reino Unido

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 28/04/2014

Liknande domäner
  • isohunt.to torrent, torrents, bittorrent
    isohunt.to
  • isoHunt PRO 2013 › faster downloads & latest isoHunt torrents
    isohuntpro.org
  • liten isohuntproxy.in skärmbild
    isohuntproxy.in
  • Lösullsisolering - Isolar Lösullsentrepenad AB i Karlstad ...
    isolar.se
  • Startseite - RivieraPool
    isolaspas.se

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder12,50%11,60%
Australien 773,70%4,50%
Filippinerna 771,90%2,20%
Förenade Arabemiraten 780,90%1,10%
Nederländerna 783,10%4,10%
Reino Unido 888,80%11,10%
Saudiarabien 892,80%3,40%
Kanada 925,70%7,00%
Rumänien 971,60%1,70%
Andra länder 1050,50%0,50%
Finland 1071,20%0,90%
Irland 1110,80%0,80%
Israel 1200,70%0,70%
Pakistan 1362,20%2,00%
Singapore 1380,90%1,00%
Danmark 1430,70%0,60%
Sydafrika 1541,20%1,40%
Thailand 1581,50%2,40%
Belgien 1640,90%1,20%
Italien 1793,80%3,10%
Sverige 1781,00%1,00%
Malaysia 1941,00%1,00%
Grekland 1951,20%1,00%
Norge 2170,60%0,80%
Bangladesh 2200,60%0,40%
Portugal 2230,70%0,70%
Tjeckien 2340,60%0,70%
Ungern 2470,50%0,40%
Polen 2611,90%2,40%
Indien 2878,40%6,30%
Turkiet 3071,60%1,50%
Sydkorea 3521,40%1,60%
Brasilien 3562,80%2,00%
Egypten 3870,60%0,50%
Argentina 4210,70%0,50%
Mexiko 4661,30%1,00%
Indonesien 4810,90%0,70%
Spanien 5051,60%1,10%
Frankrike 5402,10%2,00%
Förenta staterna 6029,50%8,30%
Japan 6583,30%3,20%
Tyskland 1 3061,20%1,30%
Ryssland 2 1130,80%0,50%

Saudiarabien, Reino Unido, Nederländerna, Förenade Arabemiraten, Filippinerna och Australien är de ställen som flest besökare kommer från.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Stockholm1400.30%0.30%5.40
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen2349
Dagliga Besökare799 718 -10,35%
Rank av dagliga besökare26017
Dagliga Sidvisningar3 483 929 -9,84%
Rank av sidvisningar2493
Sidvisningar per användare6,07+0,5%
Innehåll

www.Isohunt.com

Kategori: 'BitTorrent/Torrent Directories and Trackers'

Ålder: Domänen är 11 år och 3 månader gammal.

Sajten har omkring 874 458 dagliga användare, där var och en ser 6,07 sidor i genomsnitt.

LänkarServer
Server plats
Isohunt Web Technologies Inc.
British Columbia
Vancouver
Kanada
49.25, -123.13

Servern underhålls av Isohunt Web Technologies Inc (British Columbia, Vancouver.) Dess IP-nummer är 208.95.172.130. ns2.ca.isohunt.com, ns2.se.isohunt.com, och ns1.ca.isohunt.com är några av dess 4 namnservrar.

IP: 208.95.172.130

PING (208.95.172.130) 56(84) bytes of data.
64 bytes from (208.95.172.130): icmp_seq=1 ttl=57 26.2 ms
64 bytes from (208.95.172.130): icmp_seq=2 ttl=57 25.9 ms
64 bytes from (208.95.172.130): icmp_seq=3 ttl=57 25.9 ms
--- ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2001ms
rtt min/avg/max/mdev = 25.934/26.047/26.271/0.244 ms
rtt min/avg/max/mdev = 25.934/26.047/26.271/0.244 ms

En ping till servern är klockad till 26.2 ms, och den genomsnittliga laddningstiden per sida är 2108 milliseconds.