Ica.se www.ica.se

Ica är rankad 96 i Sverige. 'Start | ICA.se.'

96Rankad i Sverige

24 032Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade9 287 460
Besökare per månad 1 885 097
Värde per besökare1,68 kr
Uppskattat värde7,51 Miljontals kr *
Externa länkar4 502
Antal sidor1 545 000
Nyckelord
Otillgänglig
Lands rankning
96Sverige
16 822Filippinerna
39 552Spanien
106 338Reino Unido
125 632Tyskland

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 21/04/2014

Liknande domäner
  • ica2010.sg ICA Group, Real Estate, ICA Group
    ica2010.sg
  •  Contacts, Services, Employment, News/Misc
    icaadjusters.com
  • liten icaaf.co skärmbild
    icaaf.co
  • Ica Supermarket Ålidhem
    icaalidhem.se
  • ICA Alnö
    icaalno.se

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder1,50%0,30%
Sverige 9694,40%97,00%
Filippinerna 16 8221,10%0,80%
Spanien 39 5521,20%1,20%
Reino Unido 106 3380,80%0,30%
Tyskland 125 6321,00%0,40%

Majoriteten av besökare kommer från Tyskland, Reino Unido, Spanien, Filippinerna och Sverige.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Lane334.80%1.20%1.30
Tierp481.10%2.30%11.00
Nacka641.50%2.50%9.00
Halmstad792.00%4.20%11.00
Stockholm10423.50%18.20%4.10
Kalmar1962.20%1.00%2.40
Lund2132.20%2.80%7.00
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen20 195 -916
Dagliga Besökare14 338 -5,35%
Rank av dagliga besökare22 645 -97
Dagliga Sidvisningar51 614+11%
Rank av sidvisningar19 625 -3 520
Sidvisningar per användare5,00+17%
Innehåll

www.Ica.se

ämnen: Till Innehållet, Till Menyn, Till Ica Banken, Recept & Mat, och Erbjudanden & Nöjen.

Kategori: 'Livsmedel/Återförsäljare'

15 678 användare besöker sajten dagligen, där var och en ser 5,00 sidor.

LänkarServer
Server plats
Ica Partihandel Ab
Sundbyberg
Sverige
59.37, 17.97

Ica Partihandel Ab Sundbyberg är platsen för Microsoft-IIS/7 server. Programmeringsspråkets miljö är ASP.NET. nic.ica.se, och dns2.telenor.se är dess DNS-namnservrar.

IP: 194.71.18.70

Drivs med: ASP.NET

Web Server: Microsoft-IIS/7

Kodning: utf-8

Servern är snabbare än 63 % av andra webbsidor i mätningen, på 1123 milliseconds.

Server Setup
Cache-Control:public
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Expires:--
Vary:*
Server:Microsoft-IIS/7.0
X-AspNet-Version:2.0.50727
X-Powered-By:ASP.NET
Date:--
Content-Length:52608
?