Free-tv-video-online.me Gå till hemsidan

Free-tv-video-online är rankad 808 i Sverige. 'Project Free TV - Watch all your favorite tv shows and movies online free.'

808Rankad i Sverige

1 123Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade78 989 432
Besökare per månad 3 427 311
Värde per besökare4,76 kr
Uppskattat värde13,66 Miljontals kr *
Externa länkar2 090
Antal sidor469 500
Nyckelord
Otillgänglig
Lands rankning
184Kanada
210Israel
265Irland
288Danmark
303Norge

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 28/04/2014

Liknande domäner
  • free-tv.ca Android TV, Choosing Us, Shipped FAST
    free-tv.ca
  •  English, All files, New Audio Files, New Special FX Files
    free-video-footage.com
  • liten free-web-games.com skärmbild
    free-web-games.com
  • Free Web Arcade: The Online Home of Free Web Arcade
    free-webarcade.com
  • gå till webbplats
    free-webcamsex.com

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder8,50%7,80%
Kanada 18410,30%10,10%
Israel 2101,50%1,60%
Irland 2651,30%1,20%
Danmark 2881,40%1,10%
Norge 3031,50%1,90%
Reino Unido 3449,00%8,60%
Belgien 4221,40%1,40%
Förenta staterna 46837,90%38,20%
Australien 4752,50%2,40%
Portugal 6101,00%0,60%
Mexiko 6572,40%4,40%
Nigeria 7310,80%0,60%
Sydafrika 7940,90%0,70%
Sverige 8080,90%1,10%
Malaysia 8440,80%0,80%
Filippinerna 9260,70%0,50%
Nederländerna 1 0181,20%1,20%
Grekland 1 1420,60%0,70%
Frankrike 1 3112,80%3,40%
Thailand 1 5100,70%0,80%
Sydkorea 1 6891,00%1,00%
Tyskland 1 9062,70%2,70%
Polen 2 0890,90%0,90%
Spanien 2 4981,10%1,00%
Brasilien 2 6871,40%1,00%
Japan 3 5481,90%2,10%
Pakistan 3 7530,50%0,20%
Indien 5 3512,60%2,00%

Den är populärast i länderna, Reino Unido, Norge, Danmark, Irland, Israel och Kanada.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Danderyd260.10%0.10%8.00
Stockholm4030.40%0.80%15.00
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen944 -183
Dagliga Besökare215 498+10,1%
Rank av dagliga besökare1 189 -197
Dagliga Sidvisningar1 203 321+6,2%
Rank av sidvisningar724 -106
Sidvisningar per användare7,78 -3,59%
Innehåll

www.Free-tv-video-online.me

ämnen: Movies, Tv-shows, Download, Dmca, och True Blood.

Av uppskattningsvis 235 638 dagliga besökare, ser var och en 7,78 sidor i genomsnitt.

LänkarServer
Server plats
Virtual Private Servers For Customers
Prague
Tjeckien
50.08, 14.47

Free-tv-video-online.me's IP-adress är 89.187.142.52. Det underhålls av Virtual Private Servers For Customers Prague, som använder nginx/0 webbserver.

IP: 89.187.142.52

Web Server: nginx/0

Kodning: iso-8859-1

PING (89.187.142.52) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 89.187.142.52.coolhousing.net (89.187.142.52): icmp_seq=1 ttl=50 128 ms
64 bytes from 89.187.142.52.coolhousing.net (89.187.142.52): icmp_seq=2 ttl=50 125 ms
64 bytes from 89.187.142.52.coolhousing.net (89.187.142.52): icmp_seq=3 ttl=50 124 ms
--- ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 1999ms
rtt min/avg/max/mdev = 124.283/126.098/128.701/1.931 ms
rtt min/avg/max/mdev = 124.283/126.098/128.701/1.931 ms

Webbsidans laddningstid är 1124 milliseconds, långsammare än 63 % av andra sidor i mätningen. Dessutom klockas ett ping till servern till 128 ms.

Server Setup
Server:nginx/0.8.54
Content-Type:text/html
Last-Modified:--
Content-Length:17106
Accept-Ranges:bytes
Date:--
Connection:keep-alive