Flashback.org

Flashback är rankad 30 i Sverige. 'Flashback Forum | Yttrandefrihet på riktigt!'

30Rankad i Sverige

6 668Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade64 496 250
Besökare per månad 2 793 758
Värde per besökare4,22 kr
Uppskattat värde11,14 Miljontals kr
Externa länkar468
Antal sidor2 160

Senast Uppdaterad: 27.04.2017 . Uppskattade data, läs villkoren.

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder3,10%1,30%
Sverige 30 91,30%90,50%
Norge 1 223 2,00%6,70%
Spanien 23 885 0,70%0,40%
Reino Unido 37 389 0,80%0,30%
Kina 61 858 1,00%0,40%
Förenta staterna 101 187 1,10%0,40%

Besökare kommer från länderna, Förenta staterna, Kina, Reino Unido, Spanien, Norge och Sverige.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Lerum43.20%7.70%35.00
Kristinehamn42.70%3.70%20.00
Stenungsund42.40%8.30%51.00
Nacka101.90%1.50%11.00
Hallsberg111.10%1.10%15.00
Lane181.30%2.50%28.00
Halmstad202.10%2.10%15.00
Hudiksvall221.20%2.40%30.00
Varberg291.60%2.80%26.00
Emmaboda300.80%0.30%5.00
Kungsbacka301.40%0.60%6.00
Sundsvall311.80%0.80%6.00
Karlskrona470.50%0.40%11.00
Stockholm4717.50%10.20%8.60
Sollentuna510.70%0.40%9.00
Uppsala551.60%3.90%35.00
Kista610.60%0.10%3.00
Smedjebacken650.50%0.10%3.00
Lund861.50%1.70%17.00
Bromma910.70%0.30%5.00
Karlstad1170.50%0.20%8.00
Solna1550.70%0.40%9.00
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen5 603 -1 940
Dagliga Besökare38 092+21%
Rank av dagliga besökare8 233 -2 336
Dagliga Sidvisningar409 309+41,8%
Rank av sidvisningar2 347 -1 186
Sidvisningar per användare15,00+17%
Innehåll

www.Flashback.org

ämnen: Data, Droger, Kultur, Livsstil, Politik, och Resor.

Ålder: Domänen är 19 år och 10 månader gammal.

15,00 sidor ses i genomsnitt, av de uppskattningsvis 41 652 dagliga besökarna.

LänkarServer
Server plats
Flashback International Inc
New York
York
Förenta staterna
42.8713, -77.8856

Programmeringsspråkets miljö är PHP/5.3.6-pl0-gentoo. Dess 2 namnservrar är ns1.flashback.org, och ns2.flashback.org. Det underhålls av Flashback International Inc (New York, York,) som använder Apache webbserver.

IP: 74.116.249.100

Drivs med: PHP/5.3.6-pl0-gentoo

Web Server: Apache

Kodning: iso-8859-1

Dess genomsnittliga laddningstid är 1396 milliseconds, vilket är snabbare än 51 % av webbsidor globalt sett.

Server Setup
Date:--
Server:Apache
X-Powered-By:PHP/5.3.6-pl0-gentoo
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Set-Cookie:--
Cache-Control:private
Pragma:private
Transfer-Encoding:chunked
Content-Type:text/html; charset=ISO-8859-1