Fastighetsbyran.se Gå till hemsidan >>

Fastighetsbyran är rankad 118 i Sverige. 'Fastighetsförmedling för dig som ska byta bostad ..'

118Rankad i Sverige

23 432Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade4 668 300
Besökare per månad 989 913
Värde per besökare1,10 kr
Uppskattat värde3,95 Miljontals kr *
Externa länkar1 004
Antal sidor270 000
Nyckelord
Otillgänglig
Lands rankning
118Sverige
2 071Norge
7 051Danmark
12 505Ungern

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 14/04/2014

Liknande domäner
  • fastighetsexperten.se Takarbeten, Kontorsservice, Lokalvård
    fastighetsexperten.se
  •  Erbjudanden, Arbetsområde och Affärsidé, Försäkringar och Garantier
    fastighetsfilm.se
  • liten fastighetsfonster.se skärmbild
    fastighetsfonster.se
  • Fastighetsmäklaren
    fastighetsmaklaren.nu
  • Buy Fastin Online | Fastin Diet and Energy Pills by Hi-Tech
    fastinsupplement.com

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder2,30%1,90%
Sverige 11890,80%88,20%
Norge 2 0714,70%7,90%
Danmark 7 0511,60%1,20%
Ungern 12 5050,60%0,80%

Ungern, Danmark, Norge och Sverige är de ställen som flest besökare kommer från.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Mellbystrand71.70%1.80%2.60
Partille162.90%2.80%2.40
Eskilstuna196.40%9.90%3.80
Norsborg292.40%3.00%3.10
Ursviken511.20%0.80%1.60
Ystad621.40%1.00%1.70
Stockholm14419.40%15.40%2.00
Solna2661.40%0.70%1.20
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen19 691 -1 260
Dagliga Besökare16 906+2%
Rank av dagliga besökare18 968 -1 599
Dagliga Sidvisningar35 860 -3,49%
Rank av sidvisningar28 409 -565
Sidvisningar per användare2,94 -5,47%
Innehåll

www.Fastighetsbyran.se

Kategori: 'Fastigheter/Mäklare'

Sajten har omkring 18 486 dagliga användare, där var och en ser 2,94 sidor i genomsnitt.

LänkarServer
Server plats
Cypoint Hosting Ab Network
Stockholm
Sverige
59.33, 18.05

ns2.cypoint.net, och ns.cypoint.net är dess DNS-namnservrar. Dess IP-nummer är 81.92.64.199. Servern underhålls av Cypoint Hosting Ab Network Stockholm.

IP: 81.92.64.199

Dess serverhastighet är uppmätt till 1475 milliseconds.