Cdon.se

Cdon är rankad 69 i Sverige. 'Böcker DVD Film Musik Spel | CDON.COM - Köp Elektronik Online på Nätet.'

69Rankad i Sverige

17 895Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade14 270 256
Besökare per månad 1 109 411
Värde per besökare2,00 kr
Uppskattat värde4,42 Miljontals kr *
Externa länkar4 162
Antal sidor3 285 000
Nyckelord
Otillgänglig

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 27.07.2016

Liknande domäner
  • cdongroup.com Karriär, Om CDON Group, Investerare

    cdongroup.com

  •  Genre's, Chart, Classical Highlights, CD »

    cdonline.com.au

  • liten cdpost.eu skärmbild

    cdpost.eu

  • VYKORT CD-DVD

    cdpostcard.se

  • Collection of Designer's Shoes at : Shop Women's Shoes, Men's Shoes, Kids' Shoes, Sandals, Boots

    cdshoesbd.com

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder5,70%1,80%
Sverige 69 93,00%97,40%
Spanien 49 310 0,80%0,50%
Tyskland 135 241 0,60%0,30%

Tyskland, Spanien och Sverige är de ställen som flest besökare kommer från.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Karlskrona143.30%8.80%18.00
Skepplanda153.50%3.40%7.00
Lindome451.70%0.30%1.40
Arvika521.50%1.50%7.00
Uppsala594.10%4.70%8.00
Lane621.50%1.00%5.00
Solna742.50%4.10%12.00
Stockholm9817.80%17.00%6.50
Lund2861.50%0.80%4.00
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen15 038 -2 937
Dagliga Besökare18 190+12%
Rank av dagliga besökare17 736 -3 475
Dagliga Sidvisningar82 522+15%
Rank av sidvisningar12 166 -2 743
Sidvisningar per användare6,40+2%
Innehåll

www.Cdon.se

ämnen: Mina Sidor, Ny Kund, och Bli Affiliate.

Kategori: 'Underhållning/Inspelat material'

Sajten har omkring 19 890 dagliga användare, där var och en ser 6,40 sidor i genomsnitt.

LänkarServer

Det finns 2 namnservrar, ns-2.cdon.com, och ns-1.cdon.com. Programmeringsspråkets miljö är ASP.NET.

IP: 194.132.118.121

Drivs med: ASP.NET

Web Server: Microsoft-IIS/6

Kodning: utf-8

Dess serverhastighet är uppmätt till 1369 milliseconds.

Server Setup
Date:--
Server:Microsoft-IIS/6.0
X-Server:4
X-Powered-By:ASP.NET
X-Current:0
X-Preferred:0
Set-Cookie:--
Cache-Control:no-cache
Pragma:no-cache
Expires:--
Content-Type:text/html; charset=utf-8
Content-Length:101666