Casino.com

Casino är rankad 132 i Sverige. 'Play at the Best Online Casino | $200 Welcome Bonus | Casino.com.'

132Rankad i Sverige

2 262Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade10 475 136
Besökare per månad 2 728 466
Värde per besökare0,45 kr
Uppskattat värde10,88 Miljontals kr *
Externa länkar8 045
Antal sidor54 300
Nyckelord
Otillgänglig

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 27.07.2016

Liknande domäner
  • casino.cz casino, kasino

    casino.cz

  •  Spillemaskiner, Videopoker, Andre spil, Kampagner

    casino.dk

  • liten casino.org skärmbild

    casino.org

  • Kasyno wirtualne

    casino.pl

  • Casino.se – Spela casino online med exklusiva bonusar

    casino.se

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder4,00%7,90%
Sydafrika 50 22,00%23,40%
Nya Zeeland 94 3,60%3,40%
Australien 132 17,80%16,90%
Sverige 132 8,80%9,10%
Chile 173 5,50%4,40%
Portugal 236 4,70%4,20%
Finland 270 3,40%2,80%
Lettland 352 0,70%0,60%
Luxemburg 362 0,60%0,60%
Italien 414 11,40%10,60%
Kanada 473 9,20%8,20%
Irland 515 1,50%1,20%
Nederländerna 697 3,60%3,40%
Norge 1 070 1,30%1,00%
Schweiz 2 656 0,50%0,50%
Tyskland 12 302 0,90%1,20%
Indien 41 752 0,50%0,70%

Den är populärast i länderna, Portugal, Chile, Sverige, Australien, Nya Zeeland och Sydafrika.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Lysekil170.20%0.20%1.70
Skepplanda290.20%0.20%1.20
Hallsberg350.10%0.20%1.80
Arvika480.30%0.30%1.30
Kista490.20%0.30%1.60
Helsingborg780.20%0.40%2.00
Uppsala890.50%0.50%1.30
Stockholm1012.80%2.60%1.20
Kalmar1740.20%0.20%1.30
Stenungsund2570.10%0.20%1.30
Lund2590.20%0.20%1.30
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen1 901670
Dagliga Besökare199 662 -37,71%
Rank av dagliga besökare1 293506
Dagliga Sidvisningar182 449 -33,55%
Rank av sidvisningar5 3701 661
Sidvisningar per användare1,27+7%
Innehåll

www.Casino.com

ämnen: English, och Dansk, English, och Dansk.

Ålder: Domänen är 18 år och 6 månader gammal.

Av uppskattningsvis 218 322 dagliga besökare, ser var och en 1,27 sidor i genomsnitt.

LänkarServer
Server plats
Telecity Group Customer - Mansion
England
London
Reino Unido
51.5, -0.12

Den har 6 namnservrar, inklusive pdns4.ultradns.org, pdns5.ultradns.info, och pdns6.ultradns.co.uk. Det underhålls av Telecity Group Customer - Mansion (England, London,) som använder Apache webbserver. Dess IP-nummer är 80.85.64.141.

IP: 80.85.64.141

Web Server: Apache

Kodning: utf-8

Webbsidans laddningstid är 1713 milliseconds, vilket är långsammare än 61 % av andra sidor i mätningen.

Server Setup
Date:--
Server:Apache
Set-Cookie:--
Last-Modified:--
ETag:"59d60-c84f-4f5e1180"
Accept-Ranges:bytes
Content-Length:51279
Vary:Accept-Encoding
Content-Type:text/html