Biotechsweden.se

Biotechsweden är rankad 26 i Sverige. 'Life Science Sweden - Forskningen, affärerna och människorna inom svensk Life Science.'

26Rankad i Sverige

6 073Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade20 520 864
Besökare per månad 6 412 770
Värde per besökare--
Uppskattat värde25,57 Miljontals kr *
Externa länkar134
Antal sidor--
Nyckelord
Otillgänglig

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 27.07.2016

Liknande domäner
  • biotector.com Business Award Winners, Careers, Mission Statement

    biotector.com

  •  Kontakta oss, Sajtkarta, Matts Ramstorp

    biotekpro.se

  • liten biotherm.com skärmbild

    biotherm.com

  • Biotherm Homme: Manlig hudvård för ansikte och kropp.

    biothermhomme.se

  • Biovacuum Sverige AB

    biovacuum.se

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder3,20%2,30%
Sverige 26 87,90%89,30%
Norge 1 269 2,80%1,80%
Finland 1 384 2,10%1,90%
Reino Unido 28 686 0,90%0,50%
Kina 32 931 1,40%2,30%
Spanien 34 914 0,50%0,30%
Förenta staterna 71 241 1,10%1,60%

Spanien, Kina, Reino Unido, Finland, Norge och Sverige är de ställen som flest besökare kommer från.

StadStad rankningAnvändare %Sidvisningar %Sidvisningar per användare
Gustavsberg80.50%0.60%4.00
Kista113.40%2.90%2.70
Rekarne120.70%0.70%3.20
Kungsbacka122.20%2.90%4.20
Kalmar172.80%2.50%2.80
Helsingborg192.80%4.20%4.90
Solna203.40%3.70%3.40
Stenungsund220.70%0.30%1.40
Krokom230.40%0.30%2.30
Huskvarna230.60%0.60%3.40
Stockholm2621.40%24.10%3.60
Hudiksvall291.00%0.70%2.30
Svedala290.40%0.30%2.30
Huddinge320.90%0.90%3.10
Lane370.40%1.00%8.00
Arvika380.50%0.70%5.00
Motala390.80%1.40%6.00
Karlstad391.20%2.20%5.50
Uddevalla480.50%0.30%2.40
Sundsvall620.50%0.20%1.30
Bromma820.60%0.60%3.10
Lund891.50%1.10%2.50
Uppsala1181.10%0.80%2.30
Halmstad1190.60%0.20%1.30
Nacka1210.40%0.20%2.00
Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen5 103 -950
Dagliga Besökare59 278+14%
Rank av dagliga besökare5 021 -834
Dagliga Sidvisningar141 188+22,7%
Rank av sidvisningar6 891 -1 840
Sidvisningar per användare3,39+8%
Innehåll

www.Biotechsweden.se

ämnen: Översikt, Kundservice, Wip - Women It Professionals, och Anders Blanck.

Kategori: 'Datorer/Publikationer'

Sajten har omkring 64 818 dagliga användare, där var och en ser 3,39 sidor i genomsnitt.

Server
Server plats
Qbranch 365 24 Ab
Stockholm
Sverige
59.33, 18.05

Den har 3 DNS-journaler, ns1.patradomain.com, ns2.patradomain.com, och ns3.patradomain.com. Qbranch 365 24 Ab Stockholm är platsen för Apache-Coyote/1 server. Biotechsweden.se's IP-adress är 217.151.199.213.

IP: 217.151.199.213

Web Server: Apache-Coyote/1

Kodning: iso-8859-1

PING www. (217.151.199.213) 56(84) bytes of data.
64 bytes from webf00.patrafee.com (217.151.199.213): icmp_seq=1 ttl=54 130 ms
64 bytes from webf00.patrafee.com (217.151.199.213): icmp_seq=2 ttl=54 128 ms
64 bytes from webf00.patrafee.com (217.151.199.213): icmp_seq=3 ttl=54 128 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2001ms
rtt min/avg/max/mdev = 128.980/129.647/130.980/0.942 ms
rtt min/avg/max/mdev = 128.980/129.647/130.980/0.942 ms

En ping till servern är klockad till 130 ms, och den genomsnittliga laddningstiden per sida är 3407 milliseconds.

Server Setup
Server:Apache-Coyote/1.1
Cache-Control:max-age=90, s-maxage=90,public
Content-Type:text/html
Vary:Accept-Encoding
Accept-Ranges:bytes
Connection:Keep-Alive
Date:--
Expires:--
Age:80
Content-Length:103150