Auctionguide.com

Auctionguide är rankad 235 456 i Sverige. 'Auctionguide.com - The Auction Guide - Auctions & Auctioneers Worldwide - auctions, auctioneers, auction guide, real estate,..'

235 456Rankad i Sverige

1 127 955Rankad I Världen

Månatliga sidor granskade59 535
Besökare per månad 8 505
Uppskattat värde37 812,88 kr *
Externa länkar389
Antal sidor1 195 500
Nyckelord
Otillgänglig

*Uppskattade data, läs villkoren.
Senast Uppdaterad: 27.07.2016

  • auctionreport.com Auctions, Schedule, Last Days To Bid

    auctionreport.com

  • om auctionserver.net - auctionserver

    auctionserver.net

  • liten auctionsonlinescandinavia.se skärmbild

    auctionsonlinescandinavia.se

  • Watch Auctions

    auctionswatch.info

  • Find Live & Online Auctions for Antiques, Art, Cars & More at AuctionZip.com

    auctionzip.com

Besökare

LandLands rankningAnvändare %Sidvisningar %
Andra länder54,90%74,30%
Tyskland 144 965 45,10%25,70%

Majoriteten av besökare kommer från Tyskland.

Traffic historik Genomsnitt 90 Dagar
Rankad I Världen947 861 -194 294
Dagliga Besökare278+8%
Rank av dagliga besökare991 077 -56 433
Dagliga Sidvisningar600+80%
Rank av sidvisningar1 015 936 -524 676
Sidvisningar per användare3,00+70%

www.Auctionguide.com

ämnen: Traditional Auctions, och Africa.

Kategori: 'Business Services/Auctions' och 'Auctions/Search Engines'

Ålder: Domänen är 19 år och 1 månader gammal.

304 användare besöker sajten dagligen, där var och en ser 3,00 sidor.

LänkarServer
Servint
Virginia
Mclean
Förenta staterna
38.9499, -77.2223

Servint (Virginia, Mclean) är platsen för Apache server. Auctionguide.com's IP-adress är 64.64.13.95.

IP: 64.64.13.95

Web Server: Apache

PING www. (64.64.13.95) 56(84) bytes of data.
64 bytes from srv3.tagserv.net (64.64.13.95): icmp_seq=1 ttl=53 33.2 ms
64 bytes from srv3.tagserv.net (64.64.13.95): icmp_seq=2 ttl=53 33.1 ms
64 bytes from srv3.tagserv.net (64.64.13.95): icmp_seq=3 ttl=53 33.1 ms
--- www. ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2000ms
rtt min/avg/max/mdev = 33.141/33.188/33.229/0.036 ms

Servern är långsammare än 40 % av webbsidorna i mätningen, vid 2671 milliseconds. Därtill är en tid på 33.2 ms uppmätt vid ett ping-test.

Server:Apache
Last-Modified:--
Accept-Ranges:bytes
Content-Length:30132
Content-Type:text/html